Een 90-jarige vrouw uit Grimbergen werd dinsdagnamiddag het slachtoffer van een gewelddadige inbraak.
De bejaarde vrouw werd daarbij gewurgd tot ze haar bewustzijn verloor en zou ook aangerand zijn. Dat meldt het parket Halle-Vilvoorde woensdagnamiddag.
De feiten vonden dinsdag rond 16.30 uur plaats. “Het slachtoffer stelt dat ze door een onbekende persoon werd gevolgd terwijl ze van de winkel kwam”, laat het parket Halle-Vilvoorde weten.
“Eenmaal thuis aangekomen werd ze overmeesterd, in elkaar geslagen en vastgebonden. De dader zou het slachtoffer hierop hebben gewurgd tot ze het bewustzijn verloor.
Er zouden eveneens aanwijzingen zijn van seksueel misbruik.” Hij ging aan de haal met de gsm, de portefeuille en de sleutels van het slachtoffer.
Eens de dader vertrokken was, kon de bejaarde vrouw zich bevrijden en om hulp roepen. Het slachtoffer werd voor verzorging overgebracht naar het ziekenhuis.
De federale gerechtelijke politie van Halle-Vilvoorde onderzoekt de zaak. Voorlopig werden nog geen verdachten geïdentificeerd.